Trainer Transport

Descrierea Jobului

Căutăm Trainer Transport pentru o companie de expediții și transporturi interne și internaționale cu sediul în Belgia. Firma angajatoare face parte dintr-un grup de companii specializate în transporturi. Principalul domeniu de activitate al firmei este transportul containerelor maritime în toate porturile importante din Europa.

Cerințe:

-Cunoașterea limbii române – nativ;

-Cunoașterea limbii engleze și ruse la nivel mediu (scris + vorbit);

-Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office);

-Persoană dinamică, analitică, organizată și responsabilă;

-Capacitate de lucru în echipă;

-Bune abilități de comunicare și coordonare;

-Capacitate de adaptare și flexibilitate;

-Atitudine pozitivă și constructivă, dorința de a învăța lucruri noi;

-Permis de conducere cat. B, C, E + card tahograf.

Responsabilități:

-Formează și pregătește șoferii – susține sesiuni teoretice și practice de pregătire;

-Identifică nevoile de instruire și dezvoltare profesională în cadrul echipei de șoferi și implementează conceptul de conducere defensivă;

-Dezvoltă programe de instruire și motivare;

-Monitorizează performanțele șoferilor din punct de vedere al stilului de conducere;

-Întocmește rapoarte de evaluare a nivelului de asimilare de cunoștințe teoretice și practice în urma desfășurării programelor de instruire;

-Oferă suport tehnic când este necesar.

Beneficii:

-Pachet salarial motivant;

-Bonuri de masă/ zi lucrătoare;

-Apartament pus la dispoziție de către companie;

-Plata utilităților apartamentului de către companie (electricitate, apă, gunoi, internet etc.);

-Mașină pentru a se deplasa la locul de muncă + plată combustibil și întreținere;

-Contract de muncă belgian (cu beneficii, dar și obligații conform legislației belgiene).