Inginer Ofertare

  • Norma intreaga
  • Oradea, România
  • Data publicarii: 01-07-2021
  • Aplica inainte de: 01-11-2021
Job Detail
  • Experienta Mai putin de 1 an
Descrierea Jobului

Căutăm Inginer Ofertare (Departament Tehnic – Comercial) pentru o companie din Oradea care produce şi comericializează uşi de interior şi exterior.

Cerinţe:
– Absolvent de studii superioare tehnice;
– Cunoștințe aprofundate de desen tehnic;
– Cunoştinţe de limba engleză nivel avansat;
– Capacitate dе analiză și sinteză, abilități dе lucru cu cifrele;
– Constituie un avantaj experiență anterioara pe un post similar;

Responsabilităţi:
– Elaborarea ofertelor tehnice si comerciale;
– Analizarea și prelucrarea cererilor de ofertă pe baza tablourilor de tâmplărie și a cerințelor clientului;
– Relaționarea cu furnizorii pentru obținerea informațiilor tehnice despre produse si accesorii și verificаreа cerințеlor tehnicе cu aceștia;
– Soluționarea și gestionarea reclamațiilor primite din partea agenților;
– Respectarea termenelor limită de răspuns la cererile de ofertă;
– Păstrarea unei bune relații de comunicare cu clienții firmei și dezvoltarea rețelei de clienți;

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Laptop și telefon de serviciu;
– Mediu de lucru plăcut