Specialist Litigii Transport

Descrierea Jobului

Titularul acestui post urmăreşte înregistrarea litigiilor pentru transmiterea remizei către client şi pentru reînregistrarea comenzilor. Verifică şi validează facturile de transport, iar neregurile sunt transmise superiorului direct şi departamentului de transport.

Cerinţe:

– Studii superioare economice;

– Cunoştinţe avansate în utilizarea PC-ului;

– Limba franceză nivel avansat;

– Bune capacităţi de analiză, sinteză şi învăţare rapidă;

– Excelente abilităţi de relaţionare interumană;

Responsabilităţi:

Urmăreşte anunţarea diverselor litigii apărute la descărcarea în Franţa şi mediază relaţia cu furnizorul de transport;

– Înregistrează comenzile de retur pentru litigiile anunţate;

– Recepţionează şi verifică facturile de transport aferente livrărilor;

– Emite şi transmite furnizorilor de transport facturile de penalitate pentru litigiile existente;

– Menţine o bună colaborare cu clienţii şi depozitul;

Beneficii:

Pachet salarial motivant;

– Oportunitate de lucru într-o companie cu potenţial mare şi mediu de lucru tânăr;

– Transport asigurat;

– Oportunitate de avansare;