Senior Frontend Developer / Team Lead

  • Norma intreaga
  • Oradea, România
  • Data publicarii: 01-07-2021
  • Aplica inainte de: 01-12-2021
Job Detail
  • Nivel cariera Altele
  • Experienta 5 Ani
  • Sector IT
Descrierea Jobului

Căutăm un Senior Frontend Developer/Team Lead pentru clientul nostru, companie specializată în dezvoltarea aplicațiilor mobile. Această persoană va fi responsabilă de gândirea și implementarea, împreună cu echipa, a soluției tehnice pentru interfața web a unui produs principal al companiei.

Compania valorizează dezvoltarea profesională și personală, precum și calitatea relațiilor interumane din cadrul echipei și oferă posibilitatea membrilor săi de a participa la rezultatele financiare ale produsului pe care îl dezvoltă.

Cerinţe:

– Minim 5 ani experienţă în partea de frontend pentru dezvoltarea aplicaţiilor web;

– Foarte bune cunoştinţe de JavaScript;

– Minim 3 ani experienţă cu JS Frameworks, HTML, CSS.

Responsabilităţi:

– Crearea, dezvoltarea şi implementarea serviciilor de frontend a aplicaţiilor companiei;

– Contribuie la îmbunătăţirea proceselor;

– Participă la revizuirea proceselor pentru a asigura servicii de calitate;

– Colaborează îndeaproape cu echipa de programare.

Beneficii:

– Pachet salarial motivant;

– Mediu de lucru plăcut alături de o echipă tânără;

– Oportunitatea de a face parte dintr-un proiect în care vei putea ajuta sute de utilizatori;

– Posibilitatea de a deveni partener al companiei.