Sales Manager

Application deadline date has been passed for this Job.
This job has been Expired
  • Norma intreaga
  • Data publicarii: 01-03-2022
Job Detail
  • Nivel cariera Manager
  • Experienta 3 Ani
  • Sector Vanzari
Descrierea Jobului

Suntem în căutarea unei persoane pentru poziția de Sales Manager pentru a se alătura echipei de vânzări din Oradea a clientului nostru. Clientul nostru este o companie aflată în ascensiune pe piață, care se ocupă de dezvoltarea unor cunoscute platforme online de intermedieri imobiliare, de recrutare și auto.

Pentru această poziție, candidatul ideal va trebui să dovedească o experiență relevantă în vânzări cu rezultate notabile, gândire strategică și bune abilități de comunicare.

Responsabilități:
– dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări;
– analiza pieței și colaborarea cu departamentul de marketing în gândirea strategiilor;
– coordonarea, organizarea și motivarea echipei de vânzări;
– susținerea echipei teoretic și aplicativ în creșterea vânzărilor B2B;
– întocmirea și transmiterea de rapoarte periodice către Managerul General.

Cerințe:
– experiență relevantă în coordonarea vânzărilor;
– cunoașterea mediului de servicii online;
– gândire strategică și capacitate de implementare;
– persoană proactivă și orientată spre rezultate;
– abilități excelente de comunicare cu clienții și colegii;
– abilități de coordonare și de motivare a echipei;
– prietenos cu tehnologia, cunoașterea CRM reprezintă un plus.

Beneficii:
– salariu motivant și comision din vânzări, bonusuri;
– potențial de creștere a cotei de piață bazat pe studii de piață și trendul de dezvoltare;
– laptop, telefon de serviciu, bonuri de masă, pachet servicii medicale private.