Recruiter

  • Norma intreaga
  • Data publicarii: 01-05-2022
  • Aplica inainte de: 30-06-2022
Job Detail
  • Nivel cariera Executiv
  • Experienta 2 Ani
  • Sector Altele
  • Nivel de studii Diploma de Licenta
Descrierea Jobului

Ana Human Resources este în căutarea unui candidat pentru postul de Recruiter.
Persoana potrivită pentru această poziție va fi creativă și organizată. În echipa noastră, îți vei putea valorifica profesionalismul și spiritul de team player, comunicativitatea și abilitățile analitice.

Ne dorim ca tu:
– Să ai studii superioare finalizate;
– Să ai 2 ani experiență în domeniul resurselor umane/recrutare;
– Să cunoști limba engleză la nivel avansat;
– Să ai bune cunoştinţe de operare PC (MS Office, Google Suite);
– Să fii o persoană cu abilităţi organizatorice, de comunicare, prezentare și relaţionare;
– Să ai capacitate de observaţie și analiză comportamentală;
– Să lucrezi cu ușurință într-o echipă.

Responsabilităţile tale vor fi:
– Conceperea și postarea anunţurilor de recrutare;
– Identificarea și administrarea canalelor de recrutare;
– Realizarea selecției CV-urilor viabile;
– Contactarea candidaților selectaţi în vederea programării interviurilor;
– Realizarea întregului proces de recrutare și intervievarea candidaților;
– Evaluarea și propunerea spre angajare a candidaților selectați;
– Menținerea contactului cu candidații selectați;
– Întocmirea de situații/rapoarte, când este cazul.

Beneficiile postului:
– Salariu atractiv;
– Echipă tânără și mediu de lucru plăcut;
– Posibilitate de avansare în diverse domenii;
– Participarea la cursuri de formare profesională.