Mecanic Auto – Belgia

  • Norma intreaga
  • Data publicarii: 16-06-2021
  • Aplica inainte de: 16-06-2025
Job Detail
  • Nivel cariera Altele
  • Experienta 2 Ani
  • Sector Productie
Descrierea Jobului
Clientul nostru, o firmă din România caută mecanic pentru sediul lor din Belgia, oraşul Antwerpen. Firma mai dispune de un punct de lucru, in orașul Geel.
Mecanicul trebuie să aibă cunoştinţe de bază despre principiile de funcţionare a instalaţiilor de alimentare, de ungere, sistemul de frânare, de răcire, electrică, suspensia autovehiculului, precum şi intalaţiile auxiliare.
Cerinţe:
– Cunoştinţe de bază despre mecanica auto;
– Persoană dispusă pentru deplasări între cele 2 puncte de lucru;
– Permis de conducere categoria B şi C; categoria E + card tahograf constituie avantaj;
– Cunoştinţe de limba engleză la nivel conversaţional.
Responsabilităţi:
Întreţinerea camioanelor şi trailerelor din dotare ceea ce înseamnă:
– Schimburi/completare de ulei;
– Verificarea bateriilor şi completarea cu electrolit;
– Verificarea şi întreţinerea tuturor sistemelor şi instalaţiilor;
– Schimbarea cauciucurilor;
– Lucrari de întreţinere şi reparare a caroseriei şi a diverselor echipamente.
Pachet de beneficii:
– Salariu net. 1700 euro/lună;
– Bonuri de masă/zi lucrătoare;
– Contract de muncă belgian;
– Apartament pus la dispoziţie de companie unde va locui împreuna cu un alt coleg;
– Utilităţile apartamentului sunt plătite de către companie (electricitate, apă, gunoi, internet etc.);
– Maşină cu care se va deplasa la locul de muncă + combustibil/întreţinere;
– Transport cu avionul România – Belgia – România + Taxi (de la aeroportul belgian la apartament).