iOS Developer

  • Norma intreaga
  • Oradea, România
  • Data publicarii: 12-11-2021
  • Aplica inainte de: 12-12-2021
Job Detail
  • Sector IT
Descrierea Jobului

DESCRIEREA COMPANIEI

Clientul nostru este o agenție de product development full stack localizată în Oradea, concentrată exclusiv pe construirea de aplicații mobile, native, pentru companii din Europa și SUA. Este o companie dinamică și în continuă creștere, care se concentrează pe colaborarea cu start-up-uri și branduri consacrate, cu scopul de a crea produse interactive, mobile-first.

RESPONSABILITĂȚI

Căutăm o persoană pentru funcția de iOS Developer, cu minimum 2 ani experiență. În această calitate, candidatul ideal va comunica zilnic și eficient atât cu membrii echipei, cât și cu clienții, ocazional, și își va asuma responsabilitatea pentru fiabilitatea și calitatea aplicațiilor pe care le dezvoltă. De asemenea, va fi la curent cu inovațiile în materie de frameworks, de tehnologii și sisteme de operare, menținându-și deschiderea spre nou.

Principalele responsabilități constau în:

  • dezvoltarea de aplicații native iOS folosind Swift sau Objective-C;
  • optimizarea workflow-ului și a tacticilor de dezvoltare, prin implementarea bibliotecilor și a altor asseturi;
  • efectuarea cod review pentru alți membri ai echipei;
  • sprijinirea în formarea juniorilor din echipă.

ABILITĂȚI CĂUTATE

Persoana potrivită pentru acest post este pasionată de coding și reușește să-și transpună afinitatea în munca sa, implicându-se în aceeași măsură în task-urile on-site, dar și în activitățile de teambuilding. În același timp, dovedește punctualitate și un impact pozitiv, respectând termenele de livrare a rezultatelor.

În contextul abilităților specifice postului, căutăm ca persoana să:

  • înțeleagă limbajul Swift, Objective-C, iOS SDK;
  • cunoască bine Xcode, CocoaPods, Swift Package Manager;
  • aibă experiență în a lucra cu API-uri RESTful;
  • cunoască Design Patterns – MVVM, VIPER etc.;
  • fie familiarizată cu OOP;
  • înțeleagă în profunzime modelele de cod utilizate de CocoaTouch;
  • lucreze confortabil în metodologiile Agile și Lean;
  • fie fluentă în limba engleză.

BENEFICII OFERITE

Angajatorul oferă:

  • un salariu competitiv, peste media pieței;
  • o echipă dinamică, plăcută;
  • posibilitatea de a lucra în sistem hybrid, dar cu multă interacțiune face2face la birou;
  • proiecte atractive.