Economist debutant

Descrierea Jobului

Clientul nostru, companie din Oradea care activează în domeniul software, caută economist. Persoana care va ocupa acest post trebuie să fie perseverentă, să aibă cunoştinţe de bază în contabilitate şi să fie dispusă să înveţe pentru ca începe o carieră în acest domeniu.

Cerinţe:

– Cunoştinţe de limba engleză – nivel experimentat;

– Cunoştinţe avansate de utilizare a pachetului MS Office;

– Studii de specialitate ecomonică;

– Licenţă CECCAR obţinută sau în curs de obţinere;

– Persoană atentă la detalii şi orientată spre sarcini;

Responsabilităţi:

– Înregistrarea operaţiunilor economice în contabilitate

– Întocmirea statelor de plată şi dosarelor de personal

– Îndosarieri şi arhivări acte contabile

– Întocmirea rapoartelor periodice

– Respectarea termenelor stabilite pentru îndeplinirea sarcinilor

Beneficii:

– Pachet salarial peste media pieţei;

– Training alături de experţi în domeniu;

– Cursuri de specialitate plătite de companie;

– Posibilitatea de a lucra într-o companie modernă cu echipă tânără;