Customer Support Administrator

Descrierea Jobului

Căutăm Customer Support Administrator pentru una dintre cele mai mari companii multinaţionale din Oradea. Clientul nostru combină tehnologia cu ingineria şi acoperă o gamă largă de industrii pe care le întâlnim în viața de zi cu zi, inclusiv IT, electrocasnice, echipamente industriale, automobile,avioane, roboți, și generarea de energie electrică.

Responsabilităţi:

– Menţine constant comunicarea cu fabricile şi urmăreşte îndeaproape termenele de livrare;

– Plasează şi înregistrează comenzile şi rezolvă situaţiile legate de acestea;

– Oferă suport echipei de vânzări interne şi echipei de vânzări externe;

– Administrează baza de date;

– Întocmeşte rapoarte;

– Emite facturi;

Cerinţe:

– Experienţa în domeniul administrativ constituie un avantaj;

– Cunoştinţe de limba engleză la nivel avansat;

Cunoştinţe de limba franceză la nivel avansat;

– Bune cunoştinţe de operare a calculatorului;

– Persoană optimistă şi responsabilă;

– Bune abilităţi de comunicare;

– Studii medii sau superioare;

Beneficii:

– Oportunitatea de a lucra într-una dintre cele mai cunoscute companii din Europa;

– Mediu de lucru tânăr şi dinamic cu foarte mare potenţial de dezvoltare;

– Oportunitate de avansare;

– Salariu atractiv;