Content Editor

Ana HR consulting
  • Data publicarii: 13-05-2020
  • Aplicatii 0
  • Vizualizari 780
Descriere Post

Căutăm o pеrsoană creаtivă și organizаtă pеntru un post dе Content Editor, într-o firmă din Oradeа, cаrе implеmеnteаză un softwаre în domeniul mеdical/farmaceutic. Aplicația conectează specialiștii din domeniul medical cu utilizatorii, pentru a le oferi informații medicale personalizate.

Cerințe:

– experiență pe un post similar;

– cunoștințe avansate de limba engleză;

– abilități dezvoltate de scriere și comunicare;

– cunoștințe despre planificarea și implementarea campaniilor de marketing online;

– bună cunoaștere a platformelor de socializare: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter și alte platforme esențiale;

– cunoștințele SEO reprezintă un real avantaj;

– corectitudine în exprimare, din punct de vedere gramatical și ortografic.

Responsabilități:

– creează conținut pentru campaniile de social media;

– redactează texte publicitare pentru reclame, campanii de social media;

– evaluează tehnologii și tactici noi, adaptând planul de digital marketing în funcție de ele;

– contribuie activ la discuții și sesiuni de brainstorming.

Beneficii:

– pachet salarial motivant;

– mediu de lucru alături de o echipă tânără;

– oportunitatea de a face parte dintr-un proiect inovativ din domeniul medical.

Job Detail
  • Nivel carieraAltele
  • ExperientaMai putin de 1 an
  • SexAmbele
  • SectorAltele
  • Nivel de studiiDiploma de Bacalaureat