Asistent achiziții și logistică

Descrierea Jobului

Căutăm persoană pentru postul de Asistent Achiziții și Logistică într-o companie producătoare şi exportatoare de tricotaje şi confecţii textile din Cluj (Floreşti).

Cerințe:

– Absolvent de studii superioare;

– Cunoștințe de operare Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);

– Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (lb. germană constituie un avantaj);

– Foarte bune abilități de organizare, comunicare și negociere;

– Persoană proactivă, cu bune abilități de a lucra cu termene limită;

– Capacitate de analiză și sinteză.

Responsabilități:

– Monitorizează principalii furnizori de pe piață, solicită și selectează cele mai bune oferte;

– Încheie contracte cu furnizorii, lansează și urmărește comenzile;

– Prospectează piața de profil și monitorizează principalii furnizori;

– Stabilește și menține o bună colaborare cu furnizorii;

– Asigură evidența stocurilor.

Beneficii:

– Salariu atractiv;

– Oportunitatea de a lucra într-o companie tânără și dinamică;

– Condiții de muncă la cele mai înalte standarde europene.