Analist Junior Resurse Umane

Descrierea Jobului

Cerinţe:

– Studii superioare finalizate;

– Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;

– Bune cunoştinţe de operare PC(Word, Excel, PPT+avantaj programe de editare foto);

– Abilităţi foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii;

– Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală;

– Capacitatea de gestionare eficientă a timpului şi a priorităţilor;

– Abilităţi de lucru în echipă;

Responsabilităţi:

– Concepe şi postează anunţurile de recrutare;

– Creează content pentru reţelele de Social Media ale companiei;

– Identifică şi administrează canalele de recrutare;

– Realizează selecţia CV-urilor viabile;

– Contactează candidaţii selectaţi în vederea programării interviurilor;

– Evaluează şi vine cu propuneri cu privire la candidaţii selectaţi;

– Informează candidaţii cu privire la rezultatul procesului de selecţie;

– Administrează şi asigură actualizarea bazei de date cu candidaţi;

– Realizează alte situaţii / rapoarte când este cazul;

 Beneficii:

– Salariu atractiv;

– Nu necesită experienţă în domeniu;

– Echipă tânără şi mediu de lucru plăcut;

– Posibilitate de avansare în diverse domenii;

– Participarea la cursuri de formare profesională;