Administrator magazin online

Ana HR consulting
  • Data publicarii: 28-10-2020
  • Aplicatii 0
  • Vizualizari 380
Descriere Post

Căutăm o persoană pentru administrarea unui magazin online pentru o companie din Oradea, care are ca domeniu de activitate, distribuirea sistemelor de igienă și a echipamentelor aferente muncii în domeniu.

Cerințe:

– experiență în administrarea unui magazin online;

– cunoștințe bune de operare PC;

– cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;

– corectitudine în exprimare, din punct de vedere gramatical și ortografic;

– capacitate bună de analiză și sinteză a informațiilor.

Responsabilități:

– preluarea și procesarea comenzilor online;

– verificarea stocurilor și a timpilor de livrare, precum și contactarea clienților în vederea validării comenzilor;

– întocmirea și urmărirea facturilor aferente comenzilor și a documentelor de transport;

– gestionarea retururilor și soluționarea posibilelor reclamații venite din partea clienților;

– administrarea și calcularea: prețurilor, reducerilor și promoțiilor;

– verificarea și actualizarea listelor de produse și a prețurilor, cu ajutorul programului de gestiune ERP;

– administrarea rețelelor sociale – Facebook, Instagram;

– întocmirea rapoartelor de vânzări.

Beneficii:

– salariu motivant;

– contract de muncă pe durată nedeterminată;

– mediu de lucru plăcut.

Job Detail
  • Nivel carieraAltele
  • ExperientaMai putin de 1 an
  • SexAmbele
  • SectorIT
  • Nivel de studiiDiploma de Bacalaureat